Діяльність ГО «Бахмутьська Фортеця» розпочалася ще у 2014 році, коли її учасники активно надавали допомогу військовим, ВПО, а також організовували акції на честь державних свят і пам’ятних дат. Сьогодні, у важкі часи повномасштабної війни, «Бахмутська Фортеця» зосередилася на підвищенні громадянської активності та свободі слова. Про те, як працює організація без присутності в рідному місті та як програма TechSoup допомагає їй долати цифрові виклики, читайте в матеріалі.
>>>>
Ресурсний центр ГУРТ продовжує надихати та надихатись історіями успіху підприємців, які не здаються, борються і досягають успіху, попри все. З початком повномасштабної війни Ксенія Клейнос, як і багато інших українців, стала переселенкою. Змушена була залишити рідний дім у Бердянську та переїхати до Львова. Під час бесіди з Ксенією ми дізналися про її життя до переїзду та про те, що надихнуло на відкриття власної кав’ярні у Львові.
>>>>
Майже 15 років Тімеа Софілканич з міста Мукачева, що на Закарпатті, працює з дітьми з особливими освітніми потребами за власною авторською методикою. Разом із чоловіком вони створюють навчальний контент, де розповідають батькам і педагогам про нюанси індивідуального підходу до розвитку кожної дитини. Пані Тімеа поділилася з Ресурсним центром ГУРТ своїм унікальним професійним досвідом і міркуваннями про сучасну систему освіти.
>>>>
Ідея відкрити бургерну з’явилася у Василини Недбала, коли вона перебувала в декретній відпустці. «Чому би не спробувати?» – подумала жінка, і влітку 2023 року в смт Воловець Закарпатської області з’явився заклад із затишною назвою «Family Cafe». Василину та її чоловіка не спинила невизначеність, у якій зараз перебуває наша країна через війну, бо вони переконані: треба працювати, відбудова починається вже сьогодні.
>>>>
Російська агресія завдала величезних збитків сільськогосподарській галузі. Важкий сезон у 2022 році не оминув і LukGroupAgro – сімейний бізнес Івана Лукінчука, який живе і працює в селі Підгайчики Івано-Франківської області. Як вдалося впоратися з викликами – читайте в матеріалі від Ресурсного центру ГУРТ.
>>>>
Чи легко наважитися на зміни, залишити стабільну роботу і поринути в нову сферу бізнесу, та ще й у час війни? Звісно, що ні. Але є люди, які це роблять! Так вчинила й наша героїня, Альона Шибунько з міста Хмельницького, яка пішла з журналістики та разом з чоловіком створила равликову ферму. Однак журналістський досвід і тут вдалося застосувати – завдяки активному висвітленню життя равликів у соцмережі Instagram ферма стала не просто впізнаваною, а й дуже популярною!
>>>>
У новому 2024 році Ресурсний центр ГУРТ продовжує розповідати історії тих людей, які, попри всі виклики, розвивають свої бізнеси. Особливе місце в цьому процесі займає ветеранське підприємництво. Ми поспілкувалися із Сергієм Назаруком з Хмельницького, який після завершення служби в лавах ЗСУ вирішив займатися розведенням креветок, та запитали, що мотивувало його на такий унікальний для регіону бізнес.
>>>>
Бізнеси, які популяризують Україну і український продукт, сьогодні виконують особливу місію. Вони не лише роблять свій внесок у сталість економіки, а й є важливим голосом підтримки національного духу в умовах війни. Вікторія Наріжна з Дніпра працює над створенням видавництва, що випускатиме електронні книжки про Україну для закордонного читача. Чому ця робота нині надзвичайно важлива – читайте в матеріалі від Ресурсного центру ГУРТ.
>>>>
Сімейний бізнес має багато переваг. Серед найсуттєвіших – висока вмотивованість і надійність партнерів. Є і складнощі, проте вони наявні в будь-якому бізнесі. Ми поспілкувалися з Олександрою Кличко, родина якої має на Кропивниччині фермерське господарство і поцікавилися, як же їм вдається організовувати свою сімейну справу та справлятися з усіма викликами сьогодення.
>>>>
За час великого вторгнення кількість зареєстрованих ФОП в Україні не тільки не зменшилася, а й навіть трохи зросла, що підтверджує, що український бізнес гідно тримається у воєнних умовах. Вікторія Пітецька за рік перед повномасштабним вторгненням відкрила у Краматорську студію манікюру. Проте довго пропрацювати не вдалося – почалися військові дії. Перебравшись до Полтави, Вікторія зайнялася відновленням свого бізнесу: знайшла клієнтів, орендувала кабінет для роботи.
>>>>